En iyi açık parfüm
Kaliteli parfüm arıyorsanız TIKLAYINIZ

Hermes Terre d Hermes Parfum Erkek Parfüm

Terre d`Hermes Parfum, Hermès tarafından erkekler için hazırlanmış odunsu şipre bir koku. Terre d'Hermes Parfum 2009'da piyasaya sürüldü. Bu kokunun arkasındaki burun Jean-Claude Ellena'dır. En iyi notalarda greyfurt ve portakal; orta notada çakmaktaşı; taban notaları odunsu notalar, meşe yosunu ve benzoin içerir.

Üst Nota
Greyfurt

Greyfurt

Portakal

Portakal

Orta Nota
Çakmaktaşı

Çakmaktaşı

Sardunya

Sardunya

Karabiber

Karabiber

Alt Nota
Odunsu notalar

Odunsu notalar

Meşe likeni

Meşe likeni

Benzoin

Benzoin

Paçuli

Paçuli

Sedir

Sedir

Hermes Terre d Hermes Parfum Erkek Parfüm Kalıcı mı?

Hermes Terre d Hermes Parfum Erkek Parfüm kalıcılık konusunda toplam 16 Adet Oy Kullanıldı 100 üzerinden 70 puan almıştır. Parfümün yayılım gücü (farkedilirlik) oranı da aynı oylama ile 100 üzerinden 71 puan almıştır.
KALICILIK
KALICILIK
70%
FARKEDİLİRLİK
FARKEDİLİRLİK
71%
16 Adet Oy Kullanıldı
Beğeni Oranı
BEĞENDİ
BEĞENDİ
56%
BEĞENMEDİ
BEĞENMEDİ
44%
9 Adet Oy Kullanıldı
Günlük Kullanım
GÜNDÜZ
GÜNDÜZ
63%
GECE
GECE
38%
8 Adet Oy Kullanıldı
Tahmini Nota Oranları
Üst Nota
50%
Orta Nota
25%
Alt Nota
25%
Hangi Mevsime Uygun?
İLKBAHAR
İLKBAHAR
38%
YAZ
YAZ
25%
SONBAHAR
SONBAHAR
25%
KIŞ
KIŞ
13%
8 Adet Oy Kullanıldı
Parfüm Özellikleri
18-50 Yaşlar için uygun
2009 Yılında Piyasaya Sunuldu
Editör Puanı 100 Üzerinden 92
2276 Kişi Bu Parfümü İnceledi
Parfüm Oylaması
Hermes Terre d Hermes Parfum Erkek Parfüm 0 / 100 puan aralığı içinde
8 Adet Oy Kullanılarak
70 Puan Aldı

Hermes Terre d Hermes Parfum Erkek Parfüm Yorumları

İlginç bir şekilde başlıyor. Narenciye üst notalar muhtemelen greyfurt belirginliği. Söyleyebileceğim kadarıyla benzoik tatlılık olmadan başlangıçta çok kuru. Narenciyeler solduğunda benzoinin daha balzamik tarafını alıyorum. Hala tatlılık yok. Arkada gizlenen biraz daha ağır bir şey var ama ilk başta ortaya çıkmıyor; en az yarım saat boyunca belli belirsiz odunsu bir gölge olarak kalıyor. Ortaya çıktığında, doğada beklediğimden daha fazla mineral var. Belki de ahşaptan çok çakmaktaşının fantezi notasıdır. Yayılımı başlangıçta orta ve sonrasında oldukça düşüktür. Bir cilt kokusu olarak, yaklaşık altı saat sürer. Bu konuda ne hissettiğimden emin değilim. Kesinlikle tatsız değil ve acı kuru profilini takdir ediyorum. Ama kuruduğu yani koku bitmeye yakın sıkıcı mı yoksa ilginç mi enteresan bir kokuya dönüşüyor.
EDT'yi denedikten sonra bunu kazara aldım. Bu sadece çok daha güçlü değil aynı zamanda önemli ölçüde farklı bir koku. EDT ile karşılaştırıldığında daha az narenciye ve çok daha kuru, sert odunsu notaları var. Yani bambaşka bir parfüm.
Yüksek kaliteli kalıcı narenciye parfümü. Resmi Hermes sitesinde burada listelenenden farklı notalar var. Sanırım bu edp olanı. Edt farklı notalara sahip. Ondan dolayı karıştırmış olabilirim. Pürüzsüz, yazlık, basit. Oldukça rafine, hoş, doğal ve aşırı güçlü değil. Çoğunlukla greyfurt öne çıkmış. Şık. Günlük kullanılabilir ve mevsim olarak yaz ve akşamın erken saatlerinde sıcak günler için iyi bir tercih olacak parfüm.
Sadece Narenciye Mükemmelliği. Bu modelin HER ZAMAN zirvede olmasının bir nedeni var
Bir narenciye ve vetiver kokusudur ancak orijinal EdT'nin sahip olduğu gibi dünyevi veya yanık notalara sahip değildir. Parfüm versiyonunun EdT'den daha yoğun veya kışlık olması beklenebilir ancak Terre ile, EdT'nin sonbahara en çok yakışacağını, Parfüm ise yaza uygun olacağını söyleyebilirim. Bunu giyen kumsalda yürüyen bir adam hayal ediyorum ama yine de kumsalda bile biraz resmi bir şeyler giyecek türden bir adam. Bir narenciye kokusu için oldukça iyi bir projeksiyon ve uzun ömürlüdür. Genel olarak güzel kokuyor, kesinlikle göze çarpıyor ve iyi performans gösteriyor, daha ne istersiniz ki ? Gayet kalıcı güzel bir parfüm.
Bunu kesinlikle seviyorum. Taze, olgun, biraz acı ama delici bir izdüşümlü. Cildimde uzun süre kalıyor ve etrafımda hoş bir koku köpüğü bırakıyor. Tüm yıl boyunca kullandım ve mükemmel koku.
Terre modelinin edp versiyonu. EDT si daha iyi kokuyor diyenleri gördüm ama kalıcılık ve farkedilirliğin yüksek derecelere çıkmasını istiyorsanız kesinlikle size EDP versiyonunu almayı öneririm.
KALICILIK
Kalıcılık
FARKEDİLİRLİK
FARKEDİLİRLİK
OY VER