Greyfurt

Greyfurt

Portakal

Portakal

Çakmaktaşı

Çakmaktaşı

Sardunya

Sardunya

Karabiber

Karabiber

Odunsu notalar

Odunsu notalar

Meşe likeni

Meşe likeni

Benzoin

Benzoin

Paçuli

Paçuli

Sedir

Sedir

üst nota oranı
Üst Nota

% 50

orta nota oranı
Orta Nota

% 25

alt nota oranı
Alt Nota

% 25

92

18-50

2009

1309

kalıcılık

% 70

KALICILIK
farkedilirlik

% 71

FARKEDİLİRLİK
beğenen

% 56

BEĞENDİ
beğenmeyen

% 44

BEĞENMEDİ
ilkbahar

% 38

İLKBAHAR
yaz

% 25

YAZ
sonbahar

% 25

SONBAHAR
kış

% 13

KIŞ
gündüz

% 63

GÜNDÜZ
gece

% 38

GECE
captcha
İlginç bir şekilde başlıyor. Narenciye üst notalar muhtemelen greyfurt belirginliği. Söyleyebileceğim kadarıyla benzoik tatlılık olmadan başlangıçta çok kuru. Narenciyeler solduğunda benzoinin daha balzamik tarafını alıyorum. Hala tatlılık yok. Arkada gizlenen biraz daha ağır bir şey var ama ilk başta ortaya çıkmıyor; en az yarım saat boyunca belli belirsiz odunsu bir gölge olarak kalıyor. Ortaya çıktığında, doğada beklediğimden daha fazla mineral var. Belki de ahşaptan çok çakmaktaşının fantezi notasıdır. Yayılımı başlangıçta orta ve sonrasında oldukça düşüktür. Bir cilt kokusu olarak, yaklaşık altı saat sürer. Bu konuda ne hissettiğimden emin değilim. Kesinlikle tatsız değil ve acı kuru profilini takdir ediyorum. Ama kuruduğu yani koku bitmeye yakın sıkıcı mı yoksa ilginç mi enteresan bir kokuya dönüşüyor.
EDT'yi denedikten sonra bunu kazara aldım. Bu sadece çok daha güçlü değil aynı zamanda önemli ölçüde farklı bir koku. EDT ile karşılaştırıldığında daha az narenciye ve çok daha kuru, sert odunsu notaları var. Yani bambaşka bir parfüm.
Yüksek kaliteli kalıcı narenciye parfümü. Resmi Hermes sitesinde burada listelenenden farklı notalar var. Sanırım bu edp olanı. Edt farklı notalara sahip. Ondan dolayı karıştırmış olabilirim. Pürüzsüz, yazlık, basit. Oldukça rafine, hoş, doğal ve aşırı güçlü değil. Çoğunlukla greyfurt öne çıkmış. Şık. Günlük kullanılabilir ve mevsim olarak yaz ve akşamın erken saatlerinde sıcak günler için iyi bir tercih olacak parfüm.
Sadece Narenciye Mükemmelliği. Bu modelin HER ZAMAN zirvede olmasının bir nedeni var
Bir narenciye ve vetiver kokusudur ancak orijinal EdT'nin sahip olduğu gibi dünyevi veya yanık notalara sahip değildir. Parfüm versiyonunun EdT'den daha yoğun veya kışlık olması beklenebilir ancak Terre ile, EdT'nin sonbahara en çok yakışacağını, Parfüm ise yaza uygun olacağını söyleyebilirim. Bunu giyen kumsalda yürüyen bir adam hayal ediyorum ama yine de kumsalda bile biraz resmi bir şeyler giyecek türden bir adam. Bir narenciye kokusu için oldukça iyi bir projeksiyon ve uzun ömürlüdür. Genel olarak güzel kokuyor, kesinlikle göze çarpıyor ve iyi performans gösteriyor, daha ne istersiniz ki ? Gayet kalıcı güzel bir parfüm.
Bunu kesinlikle seviyorum. Taze, olgun, biraz acı ama delici bir izdüşümlü. Cildimde uzun süre kalıyor ve etrafımda hoş bir koku köpüğü bırakıyor. Tüm yıl boyunca kullandım ve mükemmel koku.
Terre modelinin edp versiyonu. EDT si daha iyi kokuyor diyenleri gördüm ama kalıcılık ve farkedilirliğin yüksek derecelere çıkmasını istiyorsanız kesinlikle size EDP versiyonunu almayı öneririm.
2017 © Telif hakkı - parfum.gen.tr Açık parfüm En iyi açık parfüm