Portakal

Portakal

Greyfurt

Greyfurt

Karabiber

Karabiber

Sardunya

Sardunya

Paçuli

Paçuli

Çakmaktaşı

Çakmaktaşı

Sedir

Sedir

Vetiver - Güve otu

Vetiver - Güve otu

Benzoin

Benzoin

üst nota oranı
Üst Nota

% 60

orta nota oranı
Orta Nota

% 30

alt nota oranı
Alt Nota

% 10

95

18-60

2006

1701

kalıcılık

% 76

KALICILIK
farkedilirlik

% 69

FARKEDİLİRLİK
beğenen

% 63

BEĞENDİ
beğenmeyen

% 38

BEĞENMEDİ
ilkbahar

% 25

İLKBAHAR
yaz

% 25

YAZ
sonbahar

% 38

SONBAHAR
kış

% 13

KIŞ
gündüz

% 38

GÜNDÜZ
gece

% 63

GECE
captcha
Terre d'Hermes bir başyapıttır. Odunsu, topraksı, biberli, narenciye notaları var. Narenciye mevcut olacak kadar dürtüyor ancak baskın bir narenciye değil. Burnumun hissettiği baskın notaları odunsu ve topraksı güve otu. Erkeksi ve çekingen bu yüzden bir projeksiyon yani farkedilme canavarı değil. Bu muhafazakar kokuyor, küstah bir parfüm değil. Tam bir olgun erkek parfümü ve kalıcılığı gayet iyi bir parfüm.
https://www.albertosego.com/alberto-sego-hrm-erkek-parfum-kod-no-1138
çok pahalı olduğundan dolayı en yakın başarılı muadilini buradan alabilirsiniz. Pişman olmayacağınıza emin olabilirsiniz. Kullanıyorum
Arkadaşım terre hermes içinde çakmak taşı notası olduğunu söylemişti. Gerçekten öyle bir koku hissi var. Bir şişem var ve kullanmaya kıyamıyorum :D
Bu bir baş döndürücü yapıt ve bu yapıt çok eşsiz. Şu anda 5 ml'lik bir örneğin sonuna yaklaşıyorum ve hala beğenip beğenmediğime karar veremiyorum. Bölücü bir şey gibi hissediyorum, onu kesinlikle seven her 50 kişiye karşılık, buna dayanamayan 50 kişi daha olacak. Ama terazi beğendiğim kefeye yakın. Çılgın bir parfüm.
Bu kokuyu ilk kez 2008'de aldım ve o zamanlar ne kadar sevsem de güzelliğini tam olarak takdir etmek için beni ikna etmeleri gerekiyordu. Bugünlerde, neredeyse 30 yaşına gireceğim. Kesinlikle benim imza kokum haline geldi. İnce ama güçlü. Gizemli ama tanıdık. Klişe bir iltifat alıcısı olmayabilir ama kitleden iltifat almaya kimin ihtiyacı var? Özgürlüğün bir kokusu olsaydı, bu olurdu. Özgürlük demek terre hermes parfüm demek.
Harika Parfüm... ve harika kuruma yani alt notaları sizi uçuracak. Bu kolayca imza kokunuz olabilir. Koleksiyonunuzda olmazsa olmazlardan.
Fikrimi değiştirdim. Daha önce takdir etmediğimi ama bunu giyemeyeceğimi düşünmüştüm. Kendi kendime üzülmüştüm. Zevklerimin daha rafine hale geldiğini söylemek istiyorum ama belki de son zamanlardaki yarı retro, odunsu koku dalgası beni kendine alıştırdı. Bunu normal olarak giydiğimde hala biber ve vetiver arasında biraz aşındırıcı buluyorum. Ancak son zamanlardaki alışkanlığım olduğu gibi hafifçe giyildiğinde, sert notalar çok daha hızlı dağılırken, ahşap ve portakal parlıyor. Güzel, dengeli ve şaşırtıcı derecede farklı. Hala erkeksi ve olgun görünüyor ama belki de düşündüğüm kadar değil. Alışınca bence bırakacağınız bir parfüm değil. Hatta kendini size hatırlatıp bir daha alıyorsunuz.
Bu benim en sevdiğim tasarımcı parfümü olabilir. Vetiver ve Iso E Super şaşırtıcı, erkeksi ve çekici. Fiyat aralığında çok yükseldiğinde daha iyi kokular var ancak bu fiyat noktasında muhtemelen bir erkeğin giyebileceği en iyi koku bu. İş ve arkadaşlar ile birlikte iken iddialı kokuyor.
Açılıştaki portakal ve biber karışımı biraz canımı sıkıyor. Bu garip çünkü portakalı nota olarak seviyorum. Ancak 5 ila 10 dakika sonra biraz yerleşir ve harika kokar. Güzel parfüm.
Abi yazın aşırı sıcağında da bir zahmet bu parfümü kullanmayın.
Bu narenciye ve odun ama düşündüğünüz o lezzetli narenciye değil. Bu sıcak turuncu bir narenciye türüdür. Biber ve odun ile birleştiğinde bu hoş ve sevilmesi kolay bir koku haline gelir. Bunun bir yaz kokusu olduğunu düşünmüyorum. Bu baharatlılık çok sıcak bir gün için çok fazla. Soğuk günlerde, mükemmel
Sonunda bunu, kokuların erkek tarafına olan ilgimin henüz bitmediğini fark ettikten sonra denedim. Bu bir efsane, bu yüzden mutlaka denenmeli.
Zamanla takdir ettiğimi görebildiğim dede kokusu.
24 yaşındayım ve bunu gururla kullanıyorum. Olumsuz yorum yapanlar olacak ama bu koku beni benden alıyor. Harika bir parfüm ve kesinlikle imzaya layık.
Bu kokuyu son derece olgun, çok biberli ve çok ağır buluyorum. Ben bir paçuli aşığıyım ama paçuli/vetiver akortunu kirli, nemli ve burun için rahatsız edici buluyorum. Oof. Bunu söylediğim için üzgünüm ama bir erkeğin böyle kokmasını hiç istemiyorum.
Terre d'Hermes parfüm kesinlikle iki ana nedenden dolayı çok tartışılır.
1) Bu ya bir "aşk" ya da "nefret" kokusu gibi görünüyor. Nadiren insanlar bu koku için değişik duygular ifade ediyor.
2) Terre d'Hermes'in ana gücü kokunun kendisi değil, etkileyici performansıdır.
Şişemi 2017'de satın aldım ve farkedilirlik yanında kalıcılık odayı kolayca doldurdu ve koku cildimde en az 10-12 saat devam. Şişemi 2017'de satın alıp bitirdiğim için şu anki parti hakkında yorum yapamam. Parfümün kendisi çok lineer, sentetik, kimyasal kokulu bir koku. Çok sığ, ticari ve ruhsuz hissettiriyor. Tabi beğenenlere saygım sonsuz. Biberimsi, keskin bir kimyasal kokuya sahip sentetik portakal elde ettiğim ve hissettiğim şey. Terre d'Hermes'i ne severim ne de ondan nefret ederim. Sadece beni heyecanlandırmayı başaramıyor.
Bunun muhtemelen günlük giyim, resmi veya yarı resmi etkinlikler, ilkbahar, yaz ve sonbahar için daha uygun olduğunu söyleyebilirim.
İlk kokladığımda bundan nefret etmiştim. Şimdi onu çok seviyorum. Sanırım benim için en büyük fark, kokulara ilk başladığımda her zaman kağıda püskürtmemdi. Büyük hata yaptığımı anladım. Hermes parfüm cilde uygulanınca notaların kimyası daha iyi hale geliyor. Ayrıca Paçuli çok belirleyici bir nota.
Bu çok güzel, bunu bir kadın olarak giyerken rahat hissediyorum. Erkek arkadaşım ile ortak kullanıyoruz :D Aşırı erkeksi bir eğilim olduğunu düşünmüyorum ve herkes için harika bir parfüm. Belki de ben seviyorum diye bu şekilde yorum yapıyorum. Erkeksi diyen arkadaşlarım da oldu.
Gerçek bir küçük barut kokusu sezgileri ile hafif sabunlu ve tozlu kuruması süper koku. İnanılmaz, ilk başta beğenmedim ama şimdi insanların neden beğendiğini anlamaya başladım. Açılışının oldukça dünyevi olduğu gerçeğini alarak çok temiz bir koku .
200 ml 04715'lik bir parti aldım. Bildiğim gibi kokuyor yani eski versiyonlar ile aynı. Reformulasyon görmemiş. Gayet iyi bir parüm. Yıllarca kullandım. Hiç bıkmadım. Benimle bütünleşti. Performansı güzel hoş ve olumlu dönüşler alıyorum.
bu parfümün yerine alberto sego markasının HRM modelini tavsiye ederim daha kalıcı ve daha fark edilir. Paranızı çöpe atmayın. Notalar daha belirgin. Kokular birbirine aşırı benziyor ben daha başarılı buldum.
Klasik, zarif, ferahlatıcı, erkeksi, imza kokusu. Jean-Claude Ellena yaparsa kötü olmaz zaten.
Bence Terre kesinlikle bir klasik .. Gerçekten karmaşık ama giymek için güvenli olan birkaç aromaya da sahip. Acı ve ekşi notalar harika bir uyum içerisinde sizlere sunulmuş. Greyfurtun acılığıyla keskin portakal kokusu alırsınız .. Ekşi kalıntılar, sedir ve vetiver sayesinde özel bir şekilde ortaya çıkar .. Tabii ki genç bir koku değil. Takım elbise kokusu diyebilirim. Spora yakın desekte bence ağır kaçar. Oldukça çok yönlü olduğunu söyleyebiliriz.
Normal kokulardan farklı ve ahaaa buldum diyeceğiniz özel içeriğe sahip ve benzersiz bir parfümdür Terre Hermes.
Kokuyu gerçekten çok seviyorum. Her gün kullanmayı seviyorum. Orijinal alınız lütfen. Bu notalar tutturulabilir cinsten değil çünkü. Çakma test edip sonra buraya kimse yorum yapmasın. EDP versiyonu tam bir bomba.
İnanılmaz ötesi. Tam anlamıyla yaz aylarında bir dağ kasabasında geçirdiğim geceler kadar yüksek. Şehvetli ve unutulmaz. Kötü diyenle kavga ederim.
Vay vay vay. Bu koku gerçekten çok güzel. Bana öyle çok şehvetli geliyor ki, her koklamamda aklımda yepyeni bir sahne yaratıyor. Ahşap bir evin karanlık ancak her nasılsa canlı yeşil ağaçlarla aynı görüntülerini elde ediyorum. Ahşap ve ince paçuli yanında narenciye notalarıyla birleşerek, doğayı anımsatan ve aynı zamanda da tanıdık olan bir koku yaratılmiş. Birkaç dakika sonra, narenciye ölüyor ve sizi kokladığım en güzel koku olan yeryüzü kokusu ile başbaşa bırakıyor. Yeryüzü değilim yağmur sonrası o güzel toprak kokusundan bahsediyorum. Çakmaktaşı kokusu yazmışlar ama ben pek alamadım o kokuyu.
Portakal içerikli ve özellikle taze kokuları severim. 5 yıl boyunca 3 kez denedim bu parfümü. 2014 ilkbaharında, bahar 2016 ve şimdi, ilkbahar 2018. Bu kokuyu sevmiyorum. Deniyorum ama cıx. Terre modelini sevenler için bir suçlama yapmaya hakkım yok. Bana sinir bozucu bir parfüm gibi geliyor.
Gireceğiniz ortamda ister istemez herkesin size bakmasını bekliyorsanız test için bir mağazada denemenizi önemle tavsiye ederim. Benim bayıldığım bir Hermes modeli. Terre modeli Hermesin imparatorudur.
Favori parfümüm. Erkek parfümlerinin içerisinde kral tacı bu parfüme layıktır. Yağmur sonrası toprak ve çakmak taşı kokusu birleşimi yanında diğer notalar ile tam bir efsane.
Hermès - Terre d'Hermes modeli bir çok ünlünün kullandığı ve içeriğinde bulunan özel çakmak taşı elementinin kendine has kokusunun bu modelde bulunması onu diğerlerinden kesinlikle ayırıyor. Kimine göre hiç hoş olmayan ama beğenenlerin de sayısının azımsanmayacağı çok keskin ve net bir koku. Keskin ve net derken beğenenlerin vazgeçemeyeceği, aynı zamanda da çoğu kişi tarafından direk reddedilen riskli bir koku. Bana soracak olursanız Hermes edp versiyonu gerçekten harika bir koku. Bu parfüm kesinlikle aşırı kalıcı ve fark edilir ve Hermes firmasının resmen başyapıtı. Kesinlikle edp versiyonunu mağazada bir test etmenizi öneriyorum.
2017 © Telif hakkı - parfum.gen.tr Açık parfüm En iyi açık parfüm