Kişniş

Kişniş

Ardıç

Ardıç

Bergamot

Bergamot

Limon

Limon

Sedir

Sedir

Selvi

Selvi

Kakule

Kakule

Hercai menekşe

Hercai menekşe

Karanfil

Karanfil

Benzoin

Benzoin

Kanada balsam

Kanada balsam

Meşe likeni

Meşe likeni

Vanilya

Vanilya

Paçuli

Paçuli

üst nota oranı
Üst Nota

% 60

orta nota oranı
Orta Nota

% 25

alt nota oranı
Alt Nota

% 15

78

18-60

1998

1132

kalıcılık

% 64

KALICILIK
farkedilirlik

% 71

FARKEDİLİRLİK
beğenen

% 17

BEĞENDİ
beğenmeyen

% 83

BEĞENMEDİ
ilkbahar

% 17

İLKBAHAR
yaz

% 17

YAZ
sonbahar

% 67

SONBAHAR
kış

% 0

KIŞ
gündüz

% 50

GÜNDÜZ
gece

% 50

GECE
captcha
Zarif. Çekici. Zamansız. Daha yeni şişeye sahibim ve kokuyu sevdim. En sevdiğim hermes modeli.
Bu parfümü seviyorum. Bana göre daha çok olgun portakal, meşe yosunu, sedir ağacı ve derinin birleşimi gibi. Ben buna bağımlıyım. Ciltte bir günden fazla kalıcılığı sürüyor ama benim için büyük bir sorun var o da yayılımı.
Sade, zarif, hoş ve centilmen.
Kör alış yaprım ve bayıldım, 90'lar gibi kokuyor, bana nadir bulunan deodorant kokusunu iyi bir şekilde hatırlatıyor. Her mevsim için iyi.
Dün cildimde test ettim. Ne yazık ki, bir hayal kırıklığı. Sentetik nota (Iso E Super veya Ambroxan) en çağdaş kokularda karşımıza çıktı. Son formülasyonunda başka biri de fark etti mi? Kağıt üzerinde değil, cildimde anladım. Bu yüzden 90'lardan kalma iyi bir deodorant gibidir. Belki de orijinali ve ilk yeniden formülasyonu doğal kokularla yapılmıştır. Bu parfümden iğne yapraklı orman havası alamıyorum...Performans kağıt üzerinde gerçekten iyi olsa da, cildimde iyi değil. Yazık.
Bundan 2002 vintage bir şişem var ve daha yeni bir formülasyon dekantı elime geçti. İkisini test ettim. Test şeridinde, eğer varsa, gerçekten fazla bir fark görmüyorum. Her iki durumda da performans (uzun ömür ve silaj) her ikisinde de hayal kırıklığı yaratıyor. Kokunun kendisi oldukça güzel. Odunsu parfüm. Floris 1962'ye biraz benziyor. Bu parfüm modeli kesinlikle benim favorim değil.
Orijinal versiyon bir başyapıttı. Yeni reformülasyon eh yani idare eder. Üretimi durduruldu diye duydum ve umarım bu koku tekrar raflarda olur.
2017 © Telif hakkı - parfum.gen.tr Açık parfüm En iyi açık parfüm