En iyi açık parfüm
Kaliteli parfüm arıyorsanız TIKLAYINIZ

Hermes Le Jardin de Monsieur Li Unisex Parfüm

Hermès tarafından hazırlanan Le Jardin de Monsieur Li, kadınlar ve erkekler için yani unisex aromatik narenciye kokusu. Bu yeni bir koku. Le Jardin de Monsieur Li, 2015 yılında piyasaya sürülmüştür. Bu kokunun arkasındaki burun Jean-Claude Ellena. Parfümde kamkat, yasemin ve nane bulunur.

Üst Nota
Kamkat

Kamkat

Orta Nota
Yasemin

Yasemin

Alt Nota
Nane

Nane

Hermes Le Jardin de Monsieur Li Unisex Parfüm Kalıcı mı?

Hermes Le Jardin de Monsieur Li Unisex Parfüm kalıcılık konusunda toplam 12 Adet Oy Kullanıldı 100 üzerinden 62 puan almıştır. Parfümün yayılım gücü (farkedilirlik) oranı da aynı oylama ile 100 üzerinden 70 puan almıştır.
KALICILIK
KALICILIK
62%
FARKEDİLİRLİK
FARKEDİLİRLİK
70%
12 Adet Oy Kullanıldı
Beğeni Oranı
BEĞENDİ
BEĞENDİ
67%
BEĞENMEDİ
BEĞENMEDİ
33%
6 Adet Oy Kullanıldı
Günlük Kullanım
GÜNDÜZ
GÜNDÜZ
67%
GECE
GECE
33%
6 Adet Oy Kullanıldı
Tahmini Nota Oranları
Üst Nota
35%
Orta Nota
35%
Alt Nota
30%
Hangi Mevsime Uygun?
İLKBAHAR
İLKBAHAR
17%
YAZ
YAZ
33%
SONBAHAR
SONBAHAR
50%
KIŞ
KIŞ
0%
6 Adet Oy Kullanıldı
Parfüm Özellikleri
18-50 Yaşlar için uygun
2015 Yılında Piyasaya Sunuldu
Editör Puanı 100 Üzerinden 87
1517 Kişi Bu Parfümü İnceledi
Parfüm Oylaması
Hermes Le Jardin de Monsieur Li Unisex Parfüm 0 / 100 puan aralığı içinde
6 Adet Oy Kullanılarak
43 Puan Aldı

Hermes Le Jardin de Monsieur Li Unisex Parfüm Yorumları

İlk koklamada aşk.
Pahalı bir otel veya lüks bir spa resepsiyonu gibi koktuğunu söyleyenler... tamamen haklı
Bu koku bir aşinalık duygusu uyandırır. Güneş ışınlarının ıslak bitkilerin arasından geçtiği sisli bir sabah ormanda bir kulübede tost üzerine meyve reçeli ve yasemin çayı ile kahvaltı yaptığımı hayal ettiriyor.
Çok taze kokuyor.
Güzel ve sofistike kokuyor ama benim için biraz fazla narenciyeli.
Bu güzel, ama keşke daha fazla kamkat ve nane ve daha az kremsi beyaz çiçek olsaydı. Beğendiğin buysa, o zaman sana göre ama benim tarzım değil.
Limon otu gibi kokan sade yazlık gündelik. Koku hafif ama oldukça ılımlı bir şekilde yansıtıyor. Mükemmel unisex. Uzun ömür bir narenciye içerikli parfüm için fena değil. Benim tenim için beş veya altı saat sürüyor.
Güzel koku. Ellena ve Hermes'in Jardin serisi güzel, ilginç, çok kişisel hissettiriyor ve saldırgan değil. Ofiste giymeye değer bulduğum modelide bu.
Yasemin, nane ve narenciyenin çok hassas bir kombinasyonu. Serin, taze ve çok rahatlatıcı. Gösteriş yapmak istiyorsan bu parfüm sana göre değil.
Gizemli-içe dönük, sakin, doğayla barışık insanlar için bir koku.
Nane notaları ile narenciye ve yasemin notaları içeren hoş bir koku. Oldukça taze ve aromatiktir. Sadece serinlemek istediğiniz o sıcak günler için mükemmeldir.
Daha samimi bir yayılımı var ve tenimde yaklaşık 4 saat kaldı. Kadınsı tarafa daha fazla eğilmesine rağmen, unisex. Performans orta. Fiyatına göre daha iyi olabilirdi. 7/10. Harika kokuyor.
Bu garip bir şey. Yasemin, kamkat, nane, yeşil özsuyun keskin notalarıyla kadınsı tarafa doğru eğilir. Sürmekte olan narenciye ile acı ama çiçeksi bir nota savaşı var. Hepsi kokuyu farklı yönlere çekerler ancak bütün gün kalıcılıkları sürer ve yıkadığınızda bile koku adına bir şeyler kalır. Bu performansına rağmen ancak ağır değil. Oldukça hafiftir ve agresif davranmaz, sadece çok ısrarcıdır. Kendini teninize ve kıyafetlerinize sokan ve bırakmayan o kaliteli, Fransız, klasik güce sahiptir.
-Güzel, taze, kadınsı.
KALICILIK
Kalıcılık
FARKEDİLİRLİK
FARKEDİLİRLİK
OY VER