Kimyon

Kimyon

Fındık

Fındık

Susam

Susam

Tarçın

Tarçın

Kakule

Kakule

Bergamot

Bergamot

Deniz suyu

Deniz suyu

Viski

Viski

Vetiver - Güve otu

Vetiver - Güve otu

Meşe likeni

Meşe likeni

üst nota oranı
Üst Nota

% 38

orta nota oranı
Orta Nota

% 32

alt nota oranı
Alt Nota

% 30

86

18-55

2013

1150

kalıcılık

% 79

KALICILIK
farkedilirlik

% 70

FARKEDİLİRLİK
beğenen

% 50

BEĞENDİ
beğenmeyen

% 50

BEĞENMEDİ
ilkbahar

% 17

İLKBAHAR
yaz

% 33

YAZ
sonbahar

% 0

SONBAHAR
kış

% 50

KIŞ
gündüz

% 67

GÜNDÜZ
gece

% 33

GECE
captcha
Bir örnek aldım ve gerçekten zevk aldım. Sizi etkileyen ilk nota kesinlikle kimyon, ardından deniz tuzu. Bir erkek için ilginç bir seçim.
Deniz ve bergamot notalarının yanı sıra bol miktarda kimyon ile başlar. Çok ilginç bir koku ve eşsiz. İçinde baharat bulunan bir korsan gemisini andırıyor. Bununla birlikte, su notası kokuları uzun sürmez ve süresinin geri kalanında hemen yoğun kimyon yine belirgin. Yayılımı ve uzun ömür zayıftır. Benzersizlik için iyi ama kimyon kokusu için çok pahalı.
Bir etkinlik sırasında bunu deneme şansım oldu. Bana göre, temelde baharatlı bir limon çayı gibi kokuyor. Çok güzel kokuyor ama keşke bu kadar çabuk ten kokusuna dönüşmeseydi. Kalıcılığı kötü.
Bu kelimenin tam anlamıyla kötü kokuyor.
Kokusunu alabildiğim tek şey bu kokuda kimyon. Bundan sadece bir decant aldığım için çok mutluyum. Yazık ki bu koku hakkında çok güzel şeyler duydum. Alsaydım (kör alış) pişman olabilirdim.
Burada deniz suyu yönlerini kesinlikle tespit edebilirim ancak kimyon çok güçlü ve her şeyi ele geçiriyor. Çok baskın. Zencefil, kişniş, deniz suyu destekli güçlü kimyon. Asla kullanacağım bir şey değil.
Epice Marine birçok yönden muhteşem. Epice Marine'de burada ve başka yerlerde fark edilen deklarasyon unsurları hakkında çok şey okumuş olmama rağmen, bence Eau d'Hermes'i tanıyorsanız, Epice Marine'in açılışını büyük ölçüde biliyorsunuzdur. Aslında, bana açılış, Ellena'nın muhteşem deniz kokusu yorumuyla buğulanmış derin baharatlarla doldurulmuş limonuyla Eau d'Hermes gibi kokuyor. Bu kompozisyonda son derece harika olan çok fazla kimyon var.
Kullandıkça, paylaşacak daha çok şeyi olduğunu anladım. Kakule ve kimyon'un belirgin notaları ile narenciye-baharatlı başlar ancak bu baharatlı tuzlu deniz uyumuna geçiş yapar. Çimenli vetiver ile kuruyunca daha da incelik kazanıyor ve ayrıca kalbi yuvarlayan susam veya cevizli bir omurga alıyorum. Bir bakıma, bu parfüm, Rochas Femme, Hermes Eau'd Hermes ve Dior'un Diorella modeline benziyor ve saygıyı hak eden bir parfüm.
2017 © Telif hakkı - parfum.gen.tr Açık parfüm En iyi açık parfüm