En iyi açık parfüm
Kaliteli parfüm arıyorsanız TIKLAYINIZ

Hermes Hermessence Epice Marine Unisex Parfüm

Hermessence Epice Marine, kadınlar ve erkekler için yani unisex aromatik baharatlı bir koku. Hermessence Epice Marine, 2013 yılında piyasaya sürülmüştür. Bu kokunun arkasındaki burun Jean-Claude Ellena'dır. Koku, kimyon, fındık, susam, tarçın, kakule, bergamot, deniz notaları, viski, vetiver ve meşe likeni özelliklerini içerisinde barındırmaktadır.

Üst Nota
Kimyon

Kimyon

Fındık

Fındık

Susam

Susam

Tarçın

Tarçın

Orta Nota
Kakule

Kakule

Bergamot

Bergamot

Deniz suyu

Deniz suyu

Alt Nota
Viski

Viski

Vetiver - Güve otu

Vetiver - Güve otu

Meşe likeni

Meşe likeni

Hermes Hermessence Epice Marine Unisex Parfüm Kalıcı mı?

Hermes Hermessence Epice Marine Unisex Parfüm kalıcılık konusunda toplam 12 Adet Oy Kullanıldı 100 üzerinden 79 puan almıştır. Parfümün yayılım gücü (farkedilirlik) oranı da aynı oylama ile 100 üzerinden 70 puan almıştır.
KALICILIK
KALICILIK
79%
FARKEDİLİRLİK
FARKEDİLİRLİK
70%
12 Adet Oy Kullanıldı
Beğeni Oranı
BEĞENDİ
BEĞENDİ
50%
BEĞENMEDİ
BEĞENMEDİ
50%
6 Adet Oy Kullanıldı
Günlük Kullanım
GÜNDÜZ
GÜNDÜZ
67%
GECE
GECE
33%
6 Adet Oy Kullanıldı
Tahmini Nota Oranları
Üst Nota
38%
Orta Nota
32%
Alt Nota
30%
Hangi Mevsime Uygun?
İLKBAHAR
İLKBAHAR
17%
YAZ
YAZ
33%
SONBAHAR
SONBAHAR
0%
KIŞ
KIŞ
50%
6 Adet Oy Kullanıldı
Parfüm Özellikleri
18-55 Yaşlar için uygun
2013 Yılında Piyasaya Sunuldu
Editör Puanı 100 Üzerinden 86
1481 Kişi Bu Parfümü İnceledi
Parfüm Oylaması
Hermes Hermessence Epice Marine Unisex Parfüm 0 / 100 puan aralığı içinde
6 Adet Oy Kullanılarak
63 Puan Aldı

Hermes Hermessence Epice Marine Unisex Parfüm Yorumları

Bir örnek aldım ve gerçekten zevk aldım. Sizi etkileyen ilk nota kesinlikle kimyon, ardından deniz tuzu. Bir erkek için ilginç bir seçim.
Deniz ve bergamot notalarının yanı sıra bol miktarda kimyon ile başlar. Çok ilginç bir koku ve eşsiz. İçinde baharat bulunan bir korsan gemisini andırıyor. Bununla birlikte, su notası kokuları uzun sürmez ve süresinin geri kalanında hemen yoğun kimyon yine belirgin. Yayılımı ve uzun ömür zayıftır. Benzersizlik için iyi ama kimyon kokusu için çok pahalı.
Bir etkinlik sırasında bunu deneme şansım oldu. Bana göre, temelde baharatlı bir limon çayı gibi kokuyor. Çok güzel kokuyor ama keşke bu kadar çabuk ten kokusuna dönüşmeseydi. Kalıcılığı kötü.
Bu kelimenin tam anlamıyla kötü kokuyor.
Kokusunu alabildiğim tek şey bu kokuda kimyon. Bundan sadece bir decant aldığım için çok mutluyum. Yazık ki bu koku hakkında çok güzel şeyler duydum. Alsaydım (kör alış) pişman olabilirdim.
Burada deniz suyu yönlerini kesinlikle tespit edebilirim ancak kimyon çok güçlü ve her şeyi ele geçiriyor. Çok baskın. Zencefil, kişniş, deniz suyu destekli güçlü kimyon. Asla kullanacağım bir şey değil.
Epice Marine birçok yönden muhteşem. Epice Marine'de burada ve başka yerlerde fark edilen deklarasyon unsurları hakkında çok şey okumuş olmama rağmen, bence Eau d'Hermes'i tanıyorsanız, Epice Marine'in açılışını büyük ölçüde biliyorsunuzdur. Aslında, bana açılış, Ellena'nın muhteşem deniz kokusu yorumuyla buğulanmış derin baharatlarla doldurulmuş limonuyla Eau d'Hermes gibi kokuyor. Bu kompozisyonda son derece harika olan çok fazla kimyon var.
Kullandıkça, paylaşacak daha çok şeyi olduğunu anladım. Kakule ve kimyon'un belirgin notaları ile narenciye-baharatlı başlar ancak bu baharatlı tuzlu deniz uyumuna geçiş yapar. Çimenli vetiver ile kuruyunca daha da incelik kazanıyor ve ayrıca kalbi yuvarlayan susam veya cevizli bir omurga alıyorum. Bir bakıma, bu parfüm, Rochas Femme, Hermes Eau'd Hermes ve Dior'un Diorella modeline benziyor ve saygıyı hak eden bir parfüm.
KALICILIK
Kalıcılık
FARKEDİLİRLİK
FARKEDİLİRLİK
OY VER