En iyi açık parfüm
Kaliteli parfüm arıyorsanız TIKLAYINIZ

Hermes Elixir des Merveilles Bayan Parfüm

Hermes'in Elixir des Merveilles modeli, kadınlar için oryantal fougere kokusu. Elixir des Merveilles 2006 yılında piyasaya sürüldü. Bu kokunun arkasındaki burun Jean-Claude Ellena'dır. Koku, peru balsam, vanilya şekeri, kehribar, sandal ağacı, tonka fasulyesi, paçuli, siyam reçinesi, karamel, meşe, tütsü, portakal kabuğu ve sedir içerir.

Üst Nota
Peru balsamı

Peru balsamı

Vanilya

Vanilya

Kehribar

Kehribar

Sandal ağacı

Sandal ağacı

Orta Nota
Tonka fasulyesi

Tonka fasulyesi

Paçuli

Paçuli

Reçineler

Reçineler

Karamel

Karamel

Alt Nota
Meşe

Meşe

Tütsü

Tütsü

Portakal kabuğu

Portakal kabuğu

Sedir

Sedir

Hermes Elixir des Merveilles Bayan Parfüm Kalıcı mı?

Hermes Elixir des Merveilles Bayan Parfüm kalıcılık konusunda toplam 14 Adet Oy Kullanıldı 100 üzerinden 71 puan almıştır. Parfümün yayılım gücü (farkedilirlik) oranı da aynı oylama ile 100 üzerinden 72 puan almıştır.
KALICILIK
KALICILIK
71%
FARKEDİLİRLİK
FARKEDİLİRLİK
72%
14 Adet Oy Kullanıldı
Beğeni Oranı
BEĞENDİ
BEĞENDİ
86%
BEĞENMEDİ
BEĞENMEDİ
14%
7 Adet Oy Kullanıldı
Günlük Kullanım
GÜNDÜZ
GÜNDÜZ
43%
GECE
GECE
57%
7 Adet Oy Kullanıldı
Tahmini Nota Oranları
Üst Nota
47%
Orta Nota
41%
Alt Nota
12%
Hangi Mevsime Uygun?
İLKBAHAR
İLKBAHAR
14%
YAZ
YAZ
43%
SONBAHAR
SONBAHAR
29%
KIŞ
KIŞ
14%
7 Adet Oy Kullanıldı
Parfüm Özellikleri
20-60 Yaşlar için uygun
2006 Yılında Piyasaya Sunuldu
Editör Puanı 100 Üzerinden 89
1556 Kişi Bu Parfümü İnceledi
Parfüm Oylaması
Hermes Elixir des Merveilles Bayan Parfüm 0 / 100 puan aralığı içinde
6 Adet Oy Kullanılarak
57 Puan Aldı

Hermes Elixir des Merveilles Bayan Parfüm Yorumları

İnsanların neden bunun tatlı olduğunu söylediğini anlamıyorum? Bu turuncu baharatlı, biraz dumanlı. Portakallı baharatlı bir sabun gibi. İnanılmaz. Unisex. Sadece kadınsı kokuları seven biri olarak, bunu kullanıyorum.
Yeniden formüle edildi yeni formülasyon hemen hemen aynı ama daha az dayanıyor
Kış için vazgeçilmez parfümüm. Ben geçerken meslektaşlarım çok keyif aldığından ofis veya iç mekan için çok uygun olduğunu belirtebilirim. Şöminenin yanında oturmak gibi çok sıcak hissettiriyor.
Yanmış yani yanık karameli aldı burnum. Cidden derin, gizemli, burnumda dumanlı his bıraktı.
Elixir de Marveilles portakallı bir lokumdur. Tam bir unisex
Herkesin dediği gibi, bu fantastik, sıcak, kehribarı yoğun bir koku. Tek sorun, bende ilk bir saat veya daha fazla kalıp sonra elveda diyor. Keşke daha kalıcı olsaydı.
annem ve ablam sadece kıyafetlerime sıktığım için erkek tıraş losyonu gibi koktuğumu söylediler ama tenine sıkarsan birkaç saat sonra daha da güzel kokar
Açılış, meyvenin yenilebilir kısmından ziyade kesinlikle portakal kabuğudur. POrtakal diye tanımlanan notanın portakal kabuğu olduğunu düşünün. Taze ve sulu yerine mumsu, acı narenciye. Vanilya ve karamel, özellikle yılın o zamanını portakal, yapışkan karamel ikramları ve ılık vanilyalı içecekler yemekle ilişkilendirirseniz.

Bazı oryantaller aromatik reçineler ve dumanlı tütsü ile odun ve baharatları içeren parfüm. Benze zengin doğu notalarına da sahip.
benim için fazla erkeksi ve odunsu.
Kesinlikle unisex, hatta belki de erkeks tarafa eğimli. Ben şahsen bu kokuyu erkeklerde koklamayı çok isterim, benim için çok odunsu-topraksı, cildimde şahsen çiçeklere ihtiyacım var ama bu kokuda çiçeksi özellik göremedim. Genel olarak bu iksir rahat, sıcak ve mutluluk vericidir. Aklıma sonbahar zamanı, düşen yapraklar, ormanda yürüyüş ve tuzlu karamel olgun portakalların nefis tonları hayali gibi beni mutlu ediyor. Aynı zamanda bana yılbaşını da hatırlatıyor... Ben denemenizi isterdim.
Bunu bir süre önce ilk sıkmada kesinlikle beğenmedim. İşlerin nasıl değiştiği komik. Aradan süre geçti ve şimdi gerçekten beğendim. Baharatlı turuncu bir mum veya kokteyl gibi Eau des Merveilles'den daha tatlı ve ağırdır ve daha soğuk aylar için des Merveilles'e harika bir alternatiftir. Bir tatil kokusunu hatırlatan mumlu, şekerlenmiş bir kehribar gibidir. Hatta ondan bir adım ötededir. Sofistike bir havaya sahip ince bir gurme olarak nitelendirilen tatlı ama dumanlı-baharatlı bir tatlılık. Aynı zamanda mükemmel unisex bir parfüm.
Uzun zamandır Hermès kokularının hayranı olarak, sonunda Elixir des Merveilles'i denemeye hevesliydim. Eşsiz Jean-Claude Ellena tarafından bestelenen bu, Ellena'nın imzası hafif dokunuşu için daha iyi olan alışılmadık, aldatıcı derecede basit bir koku. Ayırt edici eğimli şişe, içerideki kokuyu temsil etmeyi başarır (aynı zamanda karşı konulmazdır).

Unisex diye tanımlanmış ama bence biraz erkeksi ama yine de benim için güzel bir tercih (kadınım) Açılış zengin ve sıcak, tart, baharatlı turuncu notaların hakim olduğu karışım. Kısa bir süreliğine yılbaşında baharatlı şekerlenmiş turunçgilleri andırır ancak bir miktar karamel ve yanmış şekerle birlikte hafif tatlı bir kehribar fazına dönüşür. Yumuşak baharatlı kalır.

Narenciye azaldıkça daha topraklı hale gelir, geliştikçe tütsü ve reçineler öne çıkar. Aromatik bir alt ton ile yumuşak dumanlıdır. Ayrıca tuzlu ve misk, bu da ince bir duygusallık katıyor.

Kuruma aşamasında en erkeksi halindedir. Odunsu ve yosunlu, pahalı bir tıraş sonrası losyonu andırıyor ve sıcak açılışının aksine serinliyor. Bu şekilde, çoğu kokunun vücut ısısı ile cilt üzerinde gelişme eğiliminin tersine, cilt üzerindeki gelişiminde olağandışı ve mantığa aykırıdır. Açılması, narenciye bir yana, tipik bir kuruma gibidir.

Bol miktarda zengin içerik ve sıra dışı uyumlara rağmen aldatıcı bir şekilde hafif ve havadar olan bu koku, kazanılmış bir tattır. Gurmeden daha doğulu ama şipre özellikleriyle; kolonya kadar hafif ama saatlerce kalıcı. Merak uyandıran, bağımlılık yapan bir çelişki. Yayılımı ve uzun ömrü yani kalıcılığı orta düzeydedir ve övgü toplar. Hermès'e özgü yüksek kaliteli malzemelerle Ellena'nın becerisi bir araya getirilerek yapılan bu koku özel bir şey. Tuzlu, dumanlı, amber-turuncu tarz bir parfüm. Puanım 4/5.
Güzel, sıcak bir sonbahar/kış/tatil günlük kokusu. Portakal kabuğu muhteşem ve odunsu notaları ile kehribar notasını seviyorum. Keşke daha güçlü olsaydı/tenimde/kıyafetlerimde daha uzun süre dayanabilseydi. Sonuçta hafif notalara sahip. Gayet başarılı
Muhteşem ötesi muhteşem. Bu kokuyu begenmeyen kesinlikle olamaz ancak bu parfüm kesinlikle unisex. Bana bir tane kadın gösterin bu kokuyu beğenmedim desin. Onunla tartışacağım onu anlamaya çalışarak. Bu kokuya subjektif bakamıyorum objektif bir şekilde değerlendirmek istiyorum!!; Begenmeyeni olamaz!! :) Aynı şekilde bir erkekte begenmedim diyemez. Bu parfüm neden kadın parfümü olarak atfedilmiş bayağı unisex ve bir çok erkek kullanıcısı da mevcuttur....~
KALICILIK
Kalıcılık
FARKEDİLİRLİK
FARKEDİLİRLİK
OY VER